

Het valt niet mee om een comic te reviewen wanneer Disney besluit op woensdag ook de nieuwste aflevering van haar spraakmakende nieuwe streaming-serie uitbrengt. Alle aandacht gaat natuurlijk uit naar de nieuwe live action-aflevering, zeker wanneer het een serie betaamt die op zโn zachtst gezegd nogal controversieel wordt ontvangen. De al langer lopende The High Republic-verhalen in comic- en boekvorm zorgen gelukkig voor een stuk minder verdeelde reacties (zouden lezers wellicht wat toleranter zijn?) maar het moet gezegd worden dat de vandaag uitgebrachte comic ook niet de allerbeste is in de reeks.
Tussenhoofdstuk

Aan de gebeurtenissen in Saber For Hire #3 ligt het in elk geval niet. Het begint allemaal zo mooi voor de Force-gevoelige Lene Kostana, het meisje van wie we weten dat ze later in de tijdlijn Jedi Master is in de periode dat Dooku nog een Padawan was: In het vorige deel werd ze door Ty gered uit de handen van de Nihil en met haar ouders herenigd. Wanneer de voormalige Jedi terugkeert naar de nederzetting van de familie, is het een heuglijk weerzien tussen het meisje en haar redder. Het geluk is echter van korte duur, want de locatie wordt aangevallen door een groep Nihil. Hierbij lijken Leneโs ouders het niet te overleven.
Tussen wal en schip

En dat is nodig, want aan de aanvallers worden aangevoerd door een duistere Force-gebruiker! Het is deze in schaduw gehulde figuur die er persoonlijk voor zorgt dat Leneโs ouders worden uitgeschakeld. Waarna hij ook nog eens een Nameless op Ty Yorrick af stuurt, wanneer ze weer op het oppervlak van de planeet terugkeert. Gelukkig weet Ty Lene te redden en kunnen ze ontsnappen aan de krachtige Force-vaardigheden van de duistere leider. We zien diens gezicht nog niet, maar aan zijn hand te zien moge het vrij duidelijk zijn dat het hier om Ty Yorrickโs voormalige leermeester gaat: Jedi Master Cibaba!
Kiplekker
Oh, en aan het eind van de comic krijgen we wederom nog even te zien hoe het met Kip en Jom gaat. Deze delen voelen nog steeds erg als bijzaak, zeker omdat ze er achteraan geplakt lijken en de titel van deze miniserie enigszins teniet doen (je zou verwachten dat het 100% om Ty’s belevenissen gaat). Gelukkig krijgen we nog wel een interessante cliffhanger en lijkt het erop dat de verschillende verhaallijnen in het aankomende laatste deel mooi bij elkaar gaan komen.

Star Wars: The High Republic Adventures – Saber for Hire #3 wordt door Dark Horse Comics enkel in de Verenigde Staten en Canada uitgegeven. Het is uiteraard wel mogelijk deze comic te importeren via bepaalde webwinkels, of af te wachten tot een Europese uitgever de comic hier uitbrengt.
Met dank aan Dark Horse Comics voor het ter beschikking stellen van Star Wars: The High Republic Adventures – Saber for Hire #3 voor deze review.




