Poe Dameron heeft de befaamde Codebreaker gevonden! Vermomd als officier infiltreerde hij samen met BB-8 de First Order-basis op Nar Kaaga. Hierbij kwam hij er achter dat โCodebreakerโ niet stond voor een belangrijk apparaat, maar een persoon. En wel de jonge Cheka, een Muun-meisje. Gedrieรซn zullen zij uit de basis moeten zien te ontsnappen.
Dit gaat natuurlijk niet zomaar, want dat zou dit tweede deel van de Codebreaker-miniserie wat saai maken. Poe, BB-8 en Cheka komen tijdens hun vlucht de nodige First Order Stormtroopers tegen, die ze te slim af zullen moeten zijn. Simpel gezegd is dat eigenlijk waar deze hele comic uit bestaat: 22 paginaโs gevuld met een wanhopige ontsnappingspoging. Precies zoals de titel dus belooft! Maar ook een beetje simpel.
Voor fans van de X-wing-piloot en zijn droid is het nochtans smullen geblazen. We zien Poe op typische wijze in benarde situaties verzeild raken, waarbij de slimme BB-8 hem steeds op ingenieuze wijze moet redden. Tekenaar Marc Yarza heeft de sfeer uit de sequel-trilogie daarbij goed weten te vangen. We komen zelfs bekende verschijningen als de Riot Stormtroopers (bekend uit The Force Awakens) en elite-piloten (uit animatieserie Resistance) tegen. Ook Leia, Snap en Connix geven nog even acte de prรฉsence.
Heel origineel is het dus allemaal niet. Maar dat is uiteraard de aantrekkingskracht van deze comic: Meer van hetzelfde voor fans van Star Wars Episode VII t/m IX. En toegegeven: het is ontzettend onderhoudend door de combinatie van actie en het fijne tekenwerk. Helaas zorgt de setting voor wat grauwe omgevingen en de herkenbaarheid van sommige karakters is niet altijd even goed. De dynamische stijl zorgt er gelukkig voor dat de comic prettig wegleest.
En hiermee zijn we op de helft gekomen van deze vierdelige miniserie. Het is zonde dat dit deel wat deze korte reeks qua plot weinig voorstelde. Toch ben ik benieuwd naar het vervolg, want ik vind het gewoon heerlijk om Poe Dameron en BB-8 in actie te zien! Hopelijk zien we in het volgende of het laatste deel de Banshee of Bestine ook wat meer in actie.
Star Wars – Hyperspace Stories: Codebreaker #2 wordt door Dark Horse Comics enkel in de Verenigde Staten en Canada uitgegeven. Het is uiteraard wel mogelijk deze comic te importeren via bepaalde webwinkels, of af te wachten tot een Europese uitgever de comic hier uitbrengt.
Met dank aan Dark Horse Comics voor het ter beschikking stellen van Star Wars – Hyperspace Stories: Codebreaker #2ย voor deze review.